Maailmakoristus toimub taas – 21. septembril 2019

Eesti üleskutsel tehti eelmisel aastal üheskoos ära midagi erakordset – 18 miljonit inimest 157 riigis tuli kodudest välja ja koristas terve ilma palju puhtamaks. Sel aastal kogunevad Maailmakoristuspäeval 21. septembril 2019 taas miljonid inimesed üle ilma, et üheskoos oma kodupaigad puhtaks kraamida. Tänavu võtab koristuspäevast osa vähemalt 150 riiki, igas riigis on ideaaleesmärgiks kaasata minimaalselt viis protsenti elanikkonnast.

Loe edasi Maailmakoristuspäeva kodulehelt SIIN

Ka Belgia võttis eelmisel aastal Maailmakoristuspäevast aktiivselt osa ning koristama tuli JCI Belgiumi eestvedamisel sadu organisatsioone ja tuhandeid vabatahtlikke. Sel aastal on eesmärk osalejate arvu veelgi suurendada. Belgia World Cleanup Day aktsiooni kohta saab lähemalt infot SIIN

Eesti Suursaatkond Brüsselis paneb kokku oma meeskonna osalemaks Maailmakoristuspäeval Brüsselis. Sel aastal kutsume eestlasi koristama Ambiorix’ ja Marie-Louise’i väljakule (square Ambiorix ja square Marie-Louise).  Tule koristama ja võta kaasa oma pere ning sõbrad!

Saame kokku 21. septembril kell 10.00 hommikul square Ambiorix’l (leia pargist Eesti lipp). Osalejatele jagame Maailmakoristuspäeva t-särke, samuti anname prügikotid ja töökindad (võimalusel võiks töökindad ka ise kaasa võtta).  Plaanime ühiskoristuseks umbes 2 tundi, millele järgneb saatkonna poolt pakutav „jook ja pirukas“. Kes tulevad autoga, peavad arvestama, et parkimiskohti on tõenäoliselt piiratult. Soovitame tulla ühistranspordiga, rattaga või jala.

Palun pane enda ja sõprade osalemine kirja kolmapäevaks, 18. septembriks registreerimislingil SIIN (oma nimi + pereliikmete/sõprade arv). Nii teame arvestada prügikottide ja kinnaste kui ka söögi ja joogipoolise vajadusega.

Kohtumiseni koristuspäeval!