Koroonaviirus: Belgia väljumisstrateegia kehtestatud piirangutest

24. aprillil esitas Belgia valitsuse julgeolekunõukogu ekspertgrupi soovituste põhjal väljumisstrateegia 12. märtsil Covid-19 leviku ohjeldamiseks kehtestatud isolatsioonimeetmetest.

Alates 04. maist on Belgia hakanud piiranguid järk-järgult kaotama. Väljumisstrateegia õnnestumise tagab viiruse jätkuv taandumine.

Valitsus rõhutab, et viirus on endiselt ühiskonnas ning seega tuleb jätkata teatud meetmete järgimist:

  • piirata kontakte teiste inimestega;
  • hoida jätkuvalt sotsiaalset distantsi;
  • pesta pidevalt käsi.

Valitsus soovitab tungivalt suu ja nina katmist avalikes kohtades. Alates 4.05 on suud ja nina katvad maskid kohustuslikud ühistranspordis kõigile alates 12. eluaastast. Maskiks võib kasutada ka salli. Suu ja nina peavad olema kaetud, kui sisened metroojaama või saabud bussipeatusesse.

Alates 11. maist on Belgias avatud kauplused, kus on tehtud vajalikud muudatused, et soodustada distantsi hoidmist. Osades Brüsseli piirkondades on maski kandmine kohustuslik ka kauplusi külastades. Palume jälgida kohalike ametivõimude juhiseid.

Alates 18. maist on avatud muuseumid, loomaaiad, raamatukogud jm vaba aja veetmise asutused. Lubatud on grupitreeningud vabas õhus. Samuti on alustanud tööd juuksurid jt iluteenuse osutajad. Nii kliendil kui ka teenindajal on kohustus kasutada maski.

Restoranid, kohvikud ja baarid on veel suletud.

Belgia rakendab endiselt piirikontrolli. Kuni 08. juunini ei ole riiki sisenemine ilma mõjuva põhjuseta lubatud. Piiri ületamiseks peab kaasas olema isikut tõendav dokument ning tõendus piiri ületamise vajalikkuse kohta. Riiki sisenenud inimesed peavad jääma 14 päevaks isolatsiooni. 

Loe täpsemalt lisaks Belgia väljumisstrateegia kohta ning rakendatud piirikontrollist koroonaviiruse ametlikult infolehelt SIIN.