Suursaadik

T.E. hr Toomas Tirs

EV erakorraline ja täievoliline suursaadik Belgia Kuningriigis ja Luksemburgi Suurhertsogiriigis.

Toomas Tirs asus tööle Välisministeeriumis 2007. aastal Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia büroos Lõuna-Kaukaasia riikide lauaülemana. 2009. aastal alustas Toomas Tirs tööd Brüsselis, kus ta oli neli aastat lauaülem Eesti Alalises esinduses Euroopa Liidu juures kaubanduspoliitika ja Transatlantiliste suhete valdkonnas. Toomas Tirs jätkas tööd lauaülemana Välisministeeriumis välismajanduse ja arengukoostöö osakonnas, kaubanduspoliitika ja majandusorganisatsioonide büroos 2013.-2014. ja jälle 2015. aastal. Vahepeal, töötas Toomas Tirs rahvusliku eksperdina Läti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise sekretariaadis. Aastatel 2016-2018 töötas ta Riigikantseleis Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise logistikajuhina.

2018. aastal määras president Kersti Kaljulaid Toomas Tirsi erakorraliseks ja täievoliliseks suursaadikuks Belgia Kuningriigis. Suursaadik Tirs andis volikirjad üle Belgia kuningale Philippe’ile 11. septembril 2018. Lisaks täidab ta Alalises esinduses EL juures haldusküsimuste asejuhi ülesandeid. Suursaadik andis volikirjad üle Luksemburgi suurhertsogile Henrile 12. detsembril 2018.

Suursaadik Tirs on enne Välisministeeriumisse tööle asumist töötanud aastatel 1995-1999 Eesti Telefon ASis (nüüd Telia Eesti) juhtide arenduse projektijuhina ning personalidirektorina. 1999. kuni  2007. aastani oli ta konsultant ja koolitaja Goldratt Baltic OÜs ning andis kursuseid projektijuhtimise lektorina Estonian Business Schoolis ja IT Kolledžis.

Suursaadik Tirsi on lõpetanud University of Wisconsin-Eau Claire ärijuhtimise erialal Magna Cum Laude 1995. aastal ning hetkel õpib Tartu Ülikooli Majandusteaduskonnas avatud ülikoolis raames strateegilise juhtimise magistriõppes.

Suursaadik Tirs räägib eesti, inglise, vene, prantsuse, läti ja soome keelt. Tema huvialad on rahvatants, ujumine ja ta on AIESEC Alumni.

Toomas Tirs on abielus Gunda Tirega, peres on kolm last.