Alates 06.01.2020 kehtivad dokumentide tellimisel uued riigilõivud

Aasta algusest muutuvad riigilõivud dokumentide taotlemisel.  6. jaanuarist 2020 väheneb politsei iseteeninduskeskkonnas passi ja ID-kaardi taotlemise riigilõiv viie euro võrra. Edaspidi maksab ID-kaardi taotlemine iseteeninduses täiskasvanule varasema 25 euro asemel 20 eurot. Passi taotlemine maksab 35 eurot. Mõlema dokumendi koostaotlemine on edaspidi samuti viis eurot soodsam ehk 45 eurot.

PPA identiteedi ja staatuse büroo valdkonna koordineerija Marit Abram: „Soovitan inimestel, kelle dokument hakkab aeguma, säästa aega ja raha ning esitada digitaotlus politsei iseteeninduskeskkonnas“. Loe lisaks PPA kodulehelt SIIN

Isikut tõendavate dokumentide tellimisel ja väljastamisel Eesti välisesinduses või aukonsuli kaudu rakenduvad aga täiendavad riigilõivud. Ühtlustatakse riigilõiv erinevate dokumentide taotlemisel Eesti välisesinduses, mis on edaspidi 30 EUR suurem riigisiseselt ettenähtud riigilõivust. Samuti kehtestatakse riigilõiv dokumentide väljastamisele Eesti välisesinduses või aukonsuli kaudu 20 EUR, mis tuleb alati tasuda taotlemisel.

Riigilõiv dokumendi väljastuskoha muutmise eest ning riigilõiv isikut tõendava dokumendi väljastamise eest Euroopa Liidu liikmesriigi välisesinduse kaudu on seni olnud 50 EUR. Uued riigilõivud vastavalt 80 ja 100 eurot.

Kehtestatakse riigilõiv tagasipöördumistunnistusele (TPT) ja tagasipöördumise loale (TPL). Dokumendi kaotuse või varguse puhul on riigilõiv 20 EUR ja aegunud passi/ID korral 100 EUR.

Euroopa Liidu tagasipöördumistunnistusele (ETD) kehtestav riigilõivu määr on sama, st vastavalt 20 ja 100 EUR, tagamaks Eesti ja EL kodanike võrdne kohtlemine.

Vaata uute riigilõivude tabelit SIIT