Reisimine Belgiast või Luksemburgist Eestisse

Eestisse reisija peab täitma piiriületaja ankeedi, mida saab teha elektrooniliselt kuni 3 päeva enne Eestisse saabumist. 

Piiranguteta saab Eestisse tulla Euroopa riikidest, mille kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 inimese kohta on kuni 75.

Eestisse saabudes tuleb teha koroonaviiruse PCR test neil, kes saabuvad Euroopa riigist, mille 14 päeva nakatumisnäitaja 100 000 inimese kohta jääb vahemikku 75-200 ning kellel ei ole tõendit COVID-19 vastase vaktsineerimise, haiguse läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta. Tulemuse selgumiseni peab inimene viibima oma elukohas.

Saabumisel riigist, mille nakatumisnäitaja on üle 200, peab jääma 10 päevaks eneseisolatsiooni, mida on võimalik lühendada kahe negatiivse testiga esimesel ja kuuendal päeval. Piirangutest on vabastatud inimene, kellel on vaktsineerimiskuur lõpetatud või kes on COVID-19 haiguse läbi põdenud.

Alates 16. augustist 2021 kuulub Belgia punasesse tsooni ehk Belgia 14 päeva nakatumisnäitaja 100 000 inimese kohta on üle 200.

Nakatumise statistika on leitav Välisministeeriumi kodulehel. Riikide viiruse leviku nimekirja Välisministeeriumi kodulehel uuendatakse igal reedel ning see hakkab kehtima sellele järgnevast esmaspäevast.

Teave liikumispiirangute kohta Euroopast ja mujalt saabujatele asub Välisministeeriumi lehel: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele