Teave riikide ja karantiininõuete kohta Euroopast saabujatele

28. mail kiitis valitsus kiitis heaks Eesti piiride taasavamise alates 1. juunist Euroopa riikidest saabuvatele inimestele. Eestisse võivad tulla haigustunnusteta isikud, kes saabuvad Euroopa Liidu või Schengeni konventsiooni liikmesriigist või Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist.

Teave riikide ja karantiininõuete kohta Euroopast saabujatele asub välisministeeriumi lehel https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabu…. Nimekirja uuendatakse igal reedel kehtivusega sellele järgnevast esmaspäevast.

„Reisimist puudutavate reeglite lõdvendamisel liigume sammhaaval. Alati peame esmajoones silmas elanikkonna ohutust,“ ütles välisminister Urmas Reinsalu. „Praegu saame Eesti avada Euroopale. Millal saame taas tervitada inimesi kogu maailmast, on hetkel raske ennustada, sest kõik sõltub arengutest viiruse levikus,“ lisas ta.

„Viirus ei ole kuhugi kadunud ning enda ja oma lähedaste tervise huvides tuleks asjatut ringireisimist vältida,“ ütles siseminister Mart Helme. „Jätkame Eesti sadamates ja lennujaamades lähteriigipõhist piirikontrolli ning teavitame kõrge nakatunute suhtarvuga riikidest saabujaid 14-päevasest karantiinikohustusest,“ lisas siseminister.

Eestisse reisija karantiinikohustus sõltub sellest, kas riigist, kust inimene tuleb, on koroonaviirusesse nakatunute suhtarv suurem kui 15. See tähendab, et lähteriigis peaks nakatunuid olema 15 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Inimesed, kes saabuvad Eestisse kõrgema nakatunute suhtarvuga riigist peavad Eestisse jõudes jääma kaheks nädalaks karantiini.

Soovitame jälgida reisiinfot ka välisministeeriumi Reisi Targalt lehel https://reisitargalt.vm.ee/, kuhu on lisatud reisijale oluline teave liikumispiirangute, karantiininõuete jm kohta riikides, kus Eestil on saatkond. Lennupiirangute info on leitav Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi lehelt https://www.mkm.ee/et/uudised/info-lennupiirangute-kohta.

Ülevaatlik info, mis koondab erinevate ametkondade info piiriületuse kohta asub Kriis.ee lehel: https://www.kriis.ee/et/reisimine-riigipiir.

Allikas: Välisministeerium