President Kaljulaid ootab noori kirjutama Eesti kohast Euroopas

President Kersti Kaljulaid kutsub taas kõiki 16–19aastaseid noori Eesti tulevikule kaasa mõtlema ja Eestile kirjutama. Sedakorda on teemaks Eesti koht Euroopas ja parima kõne kirjutaja saab selle ette kanda mai alguses toimuval Euroopa päeval, kus kõneleb ka riigipea.

„Eesti inimeste toetus Euroopa Liitu kuulumisele pole eales olnud nii kõrge ja see näitab, et väärtustame neid vabadusi, mida liitu kuulumine meile riigina annab. Samal ajal seisab meie ees mitmeid väljakutseid, alustades Brexiti-järgsest Euroopast, lähenevatest Euroopa Parlamendi valimistest ja lõpetades kliimasoojenemisega. Kuidas hoida Euroopat ühtsena ja neid väärtuseid ning vabadusi, mis meid ühendavad? Kirjutage mulle, kuidas teie Eesti ja Euroopa tulevikku näete ja iseennast selles,“ ütles president Kaljulaid oma üleskutses.

Kõne võib olla paberil, videos, luule- või räpivormis, tehtud kambakesi või üksinda, pikkuseks maksimaalselt kuni 3 minutit või kuni 3000 tähemärki. Kõne esitamise tähtaeg on 29. märts ja võitja saab oma kõne ette kanda 9. mail Euroopa päeva tähistamisel Tallinnas.

Rohkem infot leiab SIIT