Konsulaarvastuvõtte ei toimu 29. juuli-18. august 2019

Saatkond Brüsselis annab teada, et konsul on suvepuhkusel 29. juuli-18. august 2019. Sellel ajavahemikul regulaarseid konsulaarvastuvõtte ei toimu. Võimalikud on vaid hädavajalikud konsulaarteenused!

Palume kontrollida isikut tõendavate dokumentide tähtaegu ning vajadusel broneerida konsulaarvastuvõtt enne 29. juulit siin: https://broneering.mfa.ee/ või helistades saatkonna telefonil +32 2 779 07 55.

Info isikut tõendavate dokumentide tellimise kohta e-teenusena või postiga Eestist leiate Politsei- ja Piirivalveameti kodulehelt: https://www.politsei.ee/ .

Erinevaid tõendeid (sünnitõend, abielu korduvtunnistus, lahutustunnistus vms) saab konsuli puhkuse ajal tellida elektroonilises keskkonnas https://www.eesti.ee/est . Tuleb siiski silmas pidada, et elektroonilisse tellimisportaali saab sisse logida ID-kaardiga (eeldab koodide ja kaardilugeja olemasolu), mobiil-ID-ga või internetipanga koodidega ning tõendile tuleb järele minna Eestis perekonnaseisuametisse kas ise või volitada (lihtvolitusega) kedagi järgi minema. Tõendeid väljastatakse peale eesti ka inglise, prantsuse ja saksa keeles.

Nendel, kellel on plaanis suvel Belgias või Luksemburgis abielluda ning kes vajavad selleks konsuli tõendeid, palume saatkonnaga võtta võimaluse korral ühendust hiljemalt 15. juulil.

Konsulaarteenuste infoga saab tutvuda siin: https://brussels.mfa.ee/et/

Täname mõistva suhtumise eest!