Belgia alustas piirangute leevendamise kolmanda etapiga

08. juunil alustas Belgia piiragute leevendamise kolmanda etapiga, mis tähendab senisest palju suuremat vabadust nii eraisikutele kui ka kultuuri-, spordi-, turismi- jt sektoritele.

Üksikisikutele jäävad kehtima järgmised reeglid:

  • järgida hügieenireegleid nagu seniajani (sage kätepesu, vältida inimkontakti nt tervituseks käe surumine);
  • eelistada tegevusi vabas õhus;
  • rakendada täiendavaid meetmeid riskigruppi kuuluvate isikute kaitseks;
  • hoida sotsiaalset distantsi või vastasel juhul kanda maski;
  • lubatud on kokku saada kuni 10 inimesega lisaks oma perekonnale.

Toitlustusasutused avasid 8. juunist uksed kuni 50 inimesele. Lubatud on kuni 10 klienti lauas ning kohustus on laudadevaheline distants 1,5 m. Teenindajad peavad kandma maski. Asutused võivad olla avatud kuni kl 1:00 öösel.

Kultuuriüritused ja -tegevused on alates 8. juunist lubatud ilma publikuta. Publikuga üritused (kinod, teatrid), kuni 200 inimest, on lubatud alates 1. juulist. Asutustel tuleb tagada sotsiaalse distantsi hoidmine, maski kandmine on tungivalt soovituslik.

Spordiüritused, treeningud, võistlused on lubatud alates 8. juunist kuni 20 inimesega nii väljas kui ka siseruumides (sh jõusaalid). Järgida tuleb sotsiaalse distantsi hoidmise reegleid. Kontaktsporti nt judo, poks, korvpall jt, tuleks harrastada kontaktivaba trenni kujul. Riietusruumid, ujulad ja tervisekeskused jäävad suletuks. Alates 1. juulist võib grupis olla kuni 50 inimest korraga, samuti publik.

Reisimine

Alates 8. juunist on lubatud siseturism ehk riigisiseselt on võimalik reisida üheks või mitmeks päevaks.

15. juunil avas Belgia riigipiiri reisimiseks Euroopa Liidu sees. Sealhulgas on võimalik sõita ka Ühendkuningriiki, Šveitsi, Liechtensteini, Islandile ja Norrasse. Tähele tuleb aga panna reisisihtkoha kehtestatud reegleid riiki sisenemiseks.

Euroopast väljapoole reisimise võimalused ei ole veel otsustatud. Selleteemaline arutelu toimub Euroopa Liidu tasandil.

Kogu lisainfo piirangute leevendamise kohta kolmandas etapis on leitav peaministri veebilehel SIIN